29

Тра

2019
Потерпілий в ДТП

Потерпіла в ДТП особа має виконати ряд обов’язкових дій для своєчасного та повного отримання страхового відшкодування за полісом ОСЦПВ Винуватця ДТП.

 

Невиконання або не своєчасне виконання таких дій дасть змогу Страховій Компанії, цілком законно, затримати або відмовити у здійсненні страхового відшкодування.

 

 

Покрокові дії Потерпілої особи:

 

 

КРОК 1
Оформити ДТП за допомогою Поліції чи за допомогою Європротоколу / інструкція з оформлення електронного Європротоколу ТУТ 

Вразі порушення цієї вимоги.
Невиконання Потерпілим, своїх обов’язків, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт ДТП, причини та обставини її настання або розмір заподіяної шкоди є підставою для Відмови у здійсненні страхового відшкодування.
(ст. 37, п. 37.1.3, ЗУ про ОСЦПВ власників ТЗ)

 

 

КРОК 2
Подати до Страхової Компанії, винуватця ДТП, Повідомлення про ДТП / в окремих випадках можна скористатися правом Прямого врегулювання збитків та звернутися за відшкодуванням до своєї СК, детальніше ТУТ 

 

КРОК 3
Зберігати пошкоджений Транспортний Засіб у такому стані, в якому він знаходився після ДТП, до тих пір, поки його не огляне, призначений страховою компанією, Представник. А також забезпечити Представнику СК можливість провести огляд пошкодженого ТЗ.
( ст. 33, п. 33.3, ЗУ про ОСЦПВ власників ТЗ)

 

Вразі порушення цієї вимоги.
Невиконання Потерпілим, своїх обов’язків, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт ДТП, причини та обставини її настання або розмір заподіяної шкоди є підставою для Відмови у здійсненні страхового відшкодування.
(ст. 37, п. 37.1.3, ЗУ про ОСЦПВ власників ТЗ)

 

Обов’язок збереження пошкодженого ТЗ у стані в якому він знаходився після ДТП зникає, якщо не з Вашої вини, протягом 10 роб днів, після одержання СК Повідомлення про ДТП, представник СК не здійснив огляд пошкодженого Авто.
(ст. 33, п. 33.3, абзац 2, ЗУ про ОСЦПВ власників ТЗ)

 

Якщо представник СК не оглянув ТЗ у визначений строк, Потерпілий має право самостійно обрати експерта для визначення розміру шкоди. У такому разі СК зобов’язана відшкодувати витрати на проведення такої експертизи.
(ст. 34, п. 34.3, ЗУ про ОСЦПВ власників ТЗ)

 

 

КРОК 4
Протягом 30 днів з дня подання Повідомлення про ДТП подати в СК Заяву про страхове відшкодування.
(ст. 35, п. 35.1, ЗУ про ОСЦПВ власників ТЗ)

 

Співробітник СК, який приймає таку Заяву, зобов’язаний ознайомити Заявника з порядком обчислення страхового відшкодування та документами, на підставі яких оцінено розмір заподіяної шкоди.
(ст. 35, п. 35.3, ЗУ про ОСЦПВ власників ТЗ)

 

Вразі порушення строку подання Заяви про страхове відшкодування.
Неподання Заяви про страхове відшкодування впродовж 1-го року з моменту скоєння ДТП є підставою для Відмови у здійсненні страхового відшкодування.
(ст. 37, п. 37.1.4, ЗУ про ОСЦПВ власників ТЗ)

 

 

КРОК 5
Страхова Компанія протягом 15 днів з дня узгодження розміру страхового відшкодування з особою, яка має право на отримання відшкодування, але не пізніш як через 90 днів з дня отримання Заяви про страхове відшкодування зобов’язана:

 

– у разі визнання вимог Заявника / Потерпілого обґрунтованими – прийняти рішення про здійснення страхового відшкодування та виплатити його.

– у разі невизнання вимог Заявника / Потерпілого чи у випадках коли шкода не відшкодовується – прийняти вмотивоване рішення про Відмову у здійсненні страхового відшкодування.

 

Якщо дорожньо-транспортна пригода розглядається в цивільній, господарській або кримінальній справі, перебіг цього строку припиняється до дати, коли Страховику стало відомо про набрання рішенням у такій справі законної сили.

 

Протягом 3-х робочих днів з дня прийняття відповідного рішення Страховик зобов’язаний направити Заявнику (Потерпілому) письмове повідомлення про прийняте рішення.
(ст. 36, п. 36.2, ЗУ про ОСЦПВ власників ТЗ)

 

Виплата страхового відшкодування здійснюється безпосередньо Потерпілому або погодженим з ним особам, які надають послуги з ремонту пошкодженого майна, лікування потерпілих та інші послуги, пов’язані з відшкодуванням збитків.
(ст. 36, п. 36.4, ЗУ про ОСЦПВ власників ТЗ)

 

Страхова Компанія має право здійснювати виплати без проведення експертизи, якщо за результатами проведеного огляду пошкодженого ТЗ Страховик і Потерпілий досягли згоди про розмір та спосіб здійснення страхового відшкодування і не наполягають на проведенні такої експертизи.

 

 

ВАЖИВО!
За кожен день прострочення виплати страхового відшкодування з вини Страхової Компанії особі, яка має право на отримання відшкодування, сплачується пеня з розрахунку подвійної облікової ставки НБУ, яка діє протягом періоду, за який нараховується пеня.
(ст. 36, п. 36.5, ЗУ про ОСЦПВ власників ТЗ)

 

Винуватець ДТП має компенсувати Потерпілій особі франшизу, якщо вона була передбачена договором страхування.
(ст. 36, п. 36.6, ЗУ про ОСЦПВ власників ТЗ)

 

Рішення Страховика (СК) про здійснення або відмову у здійсненні страхового відшкодування може бути оскаржено Винуватцем ДТП чи Потерпілою особою у судовому порядку.
(ст. 36, п. 36.7, ЗУ про ОСЦПВ власників ТЗ)