22

Бер

2019
Дії Винуватця ДТП

 

Не дотримання строків, процедур може привести до вимоги компенсації частини страхового відшкодування чи до застосування права регресу до Винуватця ДТП.

 

 

Тобто є ризик того, що через власні помилки, Винуватець ДТП буде вимушений частково компенсувати Страховій Компанії понесені витрати чи взагалі повернути повну суму раніше виплаченого страхового відшкодування.

 

 

 

 

Обов’язкові покрокові Дії винуватця ДТП (прості та зрозумілі):

 

ПЕРШЕ
Оформити ДТП за допомогою Поліції чи за допомогою Європротоколу / інструкція з оформлення Європротоколу ТУТ 

Вразі порушення цієї вимоги:
Страхова Компанія, після виплати Потерпілій особі страхового відшкодування, має право подати регресний позов до Винуватця ДТП, якщо він після ДТП самовільно залишив місце пригоди чи відмовився від проходження огляду щодо стану алкогольного сп’яніння.
(ст. 38, п. 38.1.1, абзац В, ЗУ про ОСЦПВ власників ТЗ)

 

 

ДРУГЕ
Невідкладно, але не пізніше 3 робочих днів, з дня настання ДТП, письмово надати Страховику Повідомлення про ДТП.
(ст. 33, п. 33.1.4 ЗУ про ОСЦПВ власників ТЗ)

 

Вразі порушення цих строків:
Страхова Компанія, після виплати Потерпілій особі страхового відшкодування, має право подати регресний позов до Винуватця ДТП, якщо він не повідомив Страховика у строки визначені цим Законом / 3 робочі дні.
(ст. 38, п. 38.1.1, абзац Г, ЗУ про ОСЦПВ власників ТЗ)

 

 

ТРЕТЄ
Зберігати пошкоджений Транспортний Засіб у такому стані, в якому він знаходився після ДТП, до тих пір, поки його не огляне Представник страхової компанії. Забезпечити представнику СК можливість такого огляду ТЗ.
( ст. 33, п. 33.3, ЗУ про ОСЦПВ власників ТЗ)

 

Обов’язок зберігати стан ТЗ зникає, якщо не з Вашої вини, протягом 10 роб днів, після одержання СК Повідомлення про ДТП, представник СК не здійснив огляд ТЗ.
(ст. 33, п. 33.3, абзац 2, ЗУ про ОСЦПВ власників ТЗ)

 

 

ЧЕТВЕРТЕ
Винуватець ДТП зобов’язаний сприяти Страховій Компанії в розслідуванні причин та обставин ДТП, а саме: надати для огляду належний йому ТЗ, повідомити Страховика про всі відомі йому обставини та надати для огляду / копіювання наявні документи щодо цієї ДТП, протягом 7 робочих днів з дня отримання відповідної інформації або документа.
(ст. 33-1, п. 33-1.1, ЗУ про ОСЦПВ власників ТЗ)

 

Вразі порушення цього обов’язку:
Якщо невиконання (неналежне виконання) Винуватцем ДТП обов’язку, передбаченого вищезазначеним пунктом ЗУ, призвело до порушення строку здійснення страхового відшкодування, Страхова Компанія має право вимагати від такої особи компенсацію в розмірі 20% виплаченого страхового відшкодування.
(ст. 38-1, п. 38-1.2, ЗУ про ОСЦПВ власників ТЗ)

 

 

Важливо! Якщо в Вашому полісі ОСЦПВ є франшиза (1000грн., 2000грн. чи 2600грн.) і якщо Ви являєтесь Винуватцем ДТП, то Ви повинні виплатити суму рівну франшизі Потерпілій Стороні (Рекомендуємо це робити перерахуванням грошей з карти на карту, для фіксації такої компенсації).

 

Головне в цій ситуації, мати поліс Автоцивілки стабільної СК /оформити поліс ОСАГО в надійній, іноземній СК можна ТУТ