09

Лип

2017
DTsV-min

Поліс ДЦВ (Добровільне Страхування Цивільної Відповідальності власників ТЗ) – страховка, яка направлена на підвищення лімітів відповідальності власників ТЗ.

Поліс ДЦВ виступає додатковим договором страхування до полісу ОСЦПВ.

 

За допомогою цієї страховки можна підняти  ліміти відповідальності, що зазначені в полісі ОСЦПВ (ОСАГО). Щоб бути більш фінансово зашищенним на той випадок, якщо Автоцивілки буде не достатньо для компенсації завданої шкоди потерпілій в ДТП особі.

 

 

Нагадаємо, що Автоцивілка, має наступні ліміти відповідальності:

 • Ліміт покриття шкоди життю, здоров’ю третіх осіб – 260 000грн.
 • Ліміт покриття шкоди авто, майну третіх осіб – 130 000грн.

 

В разі ДТП та пошкодження дорогого Авто, ліміту 130 000грн. (згідно Автоцивілки) часто може бути не достатньо. Тому ліміт відповідальності краще підвищити, придбавши Добровільну Автоцивілку.

 

 

Що потрібно знати власнику Авто про поліс ДЦВ:

 • Поліс ДЦВ має кілька назв: Добровільна Автоцивілка, Додаткова Автоцивілка, Розширена Автоцивілка…
 • Якщо страховка ОСЦПВ – обов’язкова і має бути у кожного автовласника. То, поліс ДЦВ – добровільний, Ви його можете придбавати, а можете – ні.
 • Поліс ДЦВ, це додатковий до Автоцивілки Договір. Ліміти відповідальності підвищуються не в полісі ОСЦПВ, а за допомогою окремого договору страхування – ДЦВ.
 • Розмір / Суму додаткового покриття Ви вибираєте самостійно. Він може бути від 50 000грн. до 1 млн. грн.
 • Додатковий ліміт відповідальності, зазначений в полісі ДЦВ в різних Страхових Компаніях використовується по різному:
  В компаніях АХА Страхування, УСГ, ПЗУ додатковий ліміт відповідальності – один і він спрямовується на той збиток, на покриття якого не вистачає коштів Автоцивілки: або на шкоду завдану здоров’ю або на шкоду завдану авто, без додаткових умов.
  В СК Уніка додатковий ліміт відповідальності, як і в Обов’язковій Автоцивілці, розділений на 2 частини, де чітко зазначено, яка його частина йде на додаткове покриття збитку завданого життю, здоров’ю, а яка його частина спрямовується на додаткове покриття збитку завданого майну, авто.
 • Принцип компенсації шкоди. Спочатку відшкодування збитку здійснюється за Автоцивілкою. І лише в тому випадку, якщо лімітів покриття збитку за полісом ОСЦПВ (260 000 та 130 000грн.) не достатньо, то далі відшкодування здійснюється за полісом ДЦВ.
 • В Автоцивілці та Добровільній Автоцивілці різний принцип використання лімітів відповідальності протягом строку дії договору.
  В Автоцивілці ліміти – відновлюванні. При кожному черговому ДТП, на протязі дії страховки,  ліміти відповідальності полісу ОСЦПВ одні і ті ж – 260 000 та 130 000грн.
  В Додатковій Автоцивілці ліміти покриття зменшуються на суму попередніх виплат. Відповідно, при кожному наступному страховому випадку Ваш додатковий ліміт покриття менший ніж при попередньому ДТП.
 • Вартість полісу ДЦВ – не значна. Залежно від вибраного Вами розміру додаткового ліміту відповідальності, вартість страховки може становити від 200грн. до 1200грн.
 • В деяких СК є умова, що поліс ДЦВ має діяти виключно в зв’язці з полісом ОСЦПВ цієї ж СК. Тобто Автоцивілка та Добровільна Автоцивілка мають бути однієї Страхової Компанії.

 

DTP_DTsV-min

 

Приклад застосування Добровільної Автоцивілки

Наприклад, Ви оформили собі Автоцивілку (ОСЦПВ) та поліс ДЦВ з додатковим лімітом відповідальності – 100 000грн.
В результаті ДТП (за Вашої вини) завдано збитку Авто на 160 000грн.
Спочатку відшкодування шкоди здійснюється за Автоцивілкою, використовується весь ліміт полісу ОСЦПВ – 130 000грн. Так як ліміту відшкодування матеріальної шкоди внаслідок ДТП не достатньо для повного покриття збитку, тому далі відшкодування на суму 30 000грн. здійснюється за полісом ДЦВ.
Після повної компенсації завданої шкоди, в Автоцивілці, до кінця строку дії страховки, розміри лімітів відповідальності – зберігаються, а в Добровільній Цивілці, ліміт додаткового покриття буде зменшено на суму виплати і надалі буде становити – 70 000грн.

 

Розрахувати вартість ОСЦПВ, купити поліс ДЦВ в надійних, іноземних СК можна   ТУТ