04

Лют

2021
БУ-Автоцивілка

Придбав вживане Авто і попередній власник ТЗ віддав мені свою Автоцивілку. Що робити з цією страховкою?

 

При продажі б/у Автомобіля попередній власник, за власним бажанням, разом з Автівкою може передати новому власнику і поточну, свою Автоцивілку (поліс ОСАГО). І ця страховка продовжить бути чинною до закінчення свого строку дії.

 

Це передбачено Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

 

Стаття 20. пункт. 20.1.
У разі зміни власника забезпеченого транспортного засобу договір страхування зберігає чинність до закінчення строку його дії.

 

Проте, слід не просто прийняти страховку, а для початку перевірити її якість.

 

Поради щодо перевірки Автоцивілки, котра дісталася Вам від попереднього власника ТЗ:

  1. ПЕРЕВІРИТИ СТАТУС АВТОЦИВІЛКИ.

На сайті МТСБУ за Номером Полісу необхідно перевірити, чи є дана страховка Діючою.
Оскільки попередній власник Автоцивілки міг її анулювати (щоб повернути собі частину вартості полісу).

Перевірка полісу ОСЦПВ

 

  1. ПЕРЕВІРИТИ СТРОК ДІЇ СТРАХОВКИ.

В верхній частині полісу зазначені дати початку та закінчення дії страховки. І якщо до закінчення дії полісу менше місяця, то краще оформити нову Автоцивілку повністю під Ваші потреби в надійній СК.

 

  1. ПЕРЕВІРИТИ ЯКІСТЬ СТРАХОВКИ.

Дуже важливо оцінити надійність / платоспроможність Страхової Компанії, поліс ОСАГО якої Вам дістався в спадок від попереднього власника ТЗ. Для цього, в інтернеті, з різних джерел необхідно спробувати зібрати кілька відгуків, думок щодо даної СК. Як мінімум проаналізувати стан СК можна на сайті МТСБУ за посиланням http://www.mtsbu.ua/ua/assessment/

Перевірка надійності СК

 

  1. ПЕРЕВІРИТИ УМОВИ СТРАХУВАННЯ.

Важливо розібратися з умовами страхування, що зазначені в вашому Полісі. А саме: розмір франшизи, наявність полісу ДГО (Розширеної Автоцивілки).

Якщо попередній власник ТЗ по максимуму економив на страховці (а таких автовласників більшість), то він міг придбати поліс з максимальною франшизою (2600грн.) і без Розширеної Автоцивілки. В такому разі краще оформити нову, якісну страховку.

 

  1. ПЕРЕВІРИТИ, ЧИ НЕ ОФОРМЛЕНО ПОЛІС НА ПІЛЬГОВИХ УМОВАХ.

Якщо попередній власник ТЗ був пенсіонером, постраждалим в наслідок Чорнобильської катастрофи…, то він міг скористатися правом оформлення Автоцивілки на пільгових умовах. І якщо Ви не підпадаєте в цю категорію, то в разі ДТП з Вашої вини, дана страховка, прокриє лише 50% завданих збитків, а різницю Ви будете компенсувати власними коштами.

Перевірити інформацію, стосовно пільговика, можна в Полісі, в рядку де зазначені різні коефіцієнти. Якщо в останньому стовпці (К зменшення пільговику) стоїть 50%, то Поліс оформлено на пільгових умовах; якщо 1, то на звичайних, базових умовах.

 

  1. ЯКЩО З ПОЛІСОМ ВСЕ ДОБРЕ І ВІН ВАМ ПІДХОДИТЬ.

Рекомендуємо зв’язатися з СК та повідомити, що Ви новий власник Авто та Автоцивілки. Надіслати їм нове Свідоцтво про реєстрацію ТЗ (тех паспорт), щоб вони змінили в Полісі П.І.Б. Страхувальника, та номер ТЗ.

Це не обов’язково (ЗУ цього не вимагає), але бажано, щоб Поліція не задавала лишніх питань, чому номер Автівки не співпадає з номером ТЗ в Полісі, та сам Поліс відображався у Вас в порталі «Дія».

Після закінчення строку дії цієї Автоцивілки, оформите новий Поліс в цій або іншій Страховій Компанії вже повністю на свої Паспортні дані.

 

  1. ЯКЩО ПОЛІС НЕ ПІДХОДИТЬ.

Якщо в результаті перевірки стану та якості полісу ОСАГО (ОСЦПВ) з ним не все гаразд, і у Вас є логічне бажання оформити нову Автоцивілку, то попередньо рекомендуємо анулювати поточний Поліс. Щоб не виникла ситуація, коли за одним Автомобілем числиться два Поліси ОСАГО. А така ситуація в подальшому може спричинити певні проблеми при врегулюванні страхової події.