24

Бер

2017
Police

Пряме врегулювання збитків за полісом ОСЦПВ: Принцип дії, СК учасники.

Угода про пряме врегулювання збитків запрацювала в Україні з 01 грудня 2016р.

 

Головний принцип прямого врегулювання в тому, що потерпілій в ДТП особі, надано право вибору в якій СК врегульовувати даний страховий випадок за полісом ОСЦПВ: в своїй СК (де він оформив Автоцивілку), чи звернутись в СК винуватця ДТП.

 

Пряме врегулювання збитків можливе за Чотирьох умов:

 1. ДТП сталося при явному зіткненні виключно 2-х Транспортних Засобів.
 2. Обидва водії мають діючі (на момент ДТП) поліси ОСЦПВ, котрі оформлені в Страхових Компаніях, які є учасниками системи прямого врегулювання збитків.
 3. Один із водіїв є повністю винним в ДТП (відсутня часткова відповідальність, коли обидва водія визнані винними в ДТП ).
 4. Обидва поліси ОСЦПВ правильно оформлені, чітко визначена інформація про Страхувальника, Авто, ліміти, розмір франшизи…

Станом на середину 2021р. до угоди про пряме врегулювання збитків увійшло 14 Страхових Компаній. Пряме врегулювання учасники:
АRХ / АХА Страхування, ПЗУ Україна, УНІКА , Універсальна, Колоннейд Україна, ІНГО, АСКО-Донбас Північний, Арсенал Страхування, ПРОСТО-страхування, Європейський страховий альянс, Кредо, Країна, ВУСО, Брокбізнес.

 

Деталі прямого врегулювання збитків по Автоцивілці.

Потерпіла в ДТП сторона може скористатися правом прямого врегулювання збитків:

 • не залежно від наявності чи відсутності потерпілих в ДТП осіб, яким нанесено травму / шкоду здоров’ю
 • не залежно від розміру завданого в ДТП збитку / шкоди (повна виплата в межах лімітів за полісом ОСЦПВ)
 • не залежно від того, в який спосіб оформлено ДТП : з допомогою Європротоколу чи Поліції

 

Особливості системи прямого врегулювання збитків при страховій події

 1. При прямому врегулюванні відшкодовується лише шкода завдана Авто, чи майну. За відшкодуванням шкоди завданої здоров’ю / життю, необхідно звернутися до СК винуватця ДТП.
 2. Якщо водій, який є потерпілим в ДТП, спочатку звернувся за страховим відшкодуванням до “своєї” СК, то він може змінити рішення, та звернутися за цим відшкодуванням до СК винуватця ДТП.
  Проте, якщо водій, який є потерпілим в ДТП, спочатку звернувся за страховим відшкодуванням до СК винуватця ДТП, то він втрачає право звернення до “свого” Страховика за цим страховим випадком, в разі зміни рішення.

 

Дії потерпілої в ДТП сторони для прямого врегулювання страхової події

 1. Викликати поліцію на місце ДТП / Оформити Європротокол
 2. Подати Заяву про страхову подію в свою Страхову Компанію (в якій Ви оформили Автоцивілку)
 3. СК здійснить виплату потерпілій стороні в передбачений ЗУ строк

Далі…

Формуються реєстри зустрічних вимог між СК, витрати компенсуються через розрахунково-клірингову систему МТСБУ

 

Висновок. Запровадження прямого врегулювання, безумовно, підвищить свідомість водіїв при придбанні полісу ОСЦПВ, а саме, питання вибору СК, в якій придбати Автоцивілку, стане більш відповідальним.
Оскільки це змушує, в першу чергу твердолобих громадян, зрозуміти, що ви придбаваєте поліс ОСЦПВ не для поліції і не для когось, а страховку, яка, можливо, буде задіяна для відшкодування власних збитків при ДТП.