02

Лип

2017
DTP_AVTOTSYVILKA

Сюрпризи від Автоцивілки до яких варто бути готовим кожному власнику Авто.

У кожного водія є сподівання на те, що всі дорожні пригоди обійдуть його стороною, а якщо й станеться ДТП, то він отримає страхове відшкодування на ремонт своєї Автівки за полісом ОСЦПВ винуватця ДТП.

 

Навіть якщо це так, то кожному водієві буде корисно знати, які сюрпризи / негаразди його можуть очікувати при отриманні або спробі отримання страхової виплати за Автоцивілкою.

 

 

Можливі наступні ситуації:

 • В обігу великий відсоток полісів оформлених в неплатоспроможних Страхових Компаніях. Існує велика ймовірність, що вразі ДТП, Ви змушені будете зіткнутися саме з такими СК, які будуть затягувати строк виплати чи занижувати суму відшкодування або взагалі не будуть мати намір здійснювати страхову виплату.
  Люди, в значній масі, до страхування відносяться, як до податку, тим більше, що стосується Автоцивілки. По логіці таких горе-осіб, ця страховка не для них, а для іншого водія. Тому при придбанні полісу ОСЦПВ часто єдиним аргументом є ціна – де дешевше. А це, як правило, страховки придбанні в сумнівних агентів, сумнівних СК, за сумнівну ціну.
 • Розрахунок суми страхового відшкодування за полісом ОСЦПВ здійснюється виходячи з середньо зважених розцінок на деталі, матеріали, роботи.
  Тому, якщо Ви обслуговуєте та ремонтуєте своє авто на офіційних СТО, то сума розрахована до відшкодування за Автоцивілкою не відповідатиме Рахунку, що виставлений Вашим СТО (вона може бути значно нижчою).
 • Для Автівок віком понад 7 років (іноземного виробництва) та 5 років (вітчизняного виробництва) – виплата страхового відшкодування здійснюватиметься з врахуванням зносу на деталі, що підлягають заміні.
  Тобто для Автівок 2012р. та старше від вартості деталей, що підлягають заміні, буде мінусуватися мінімум 30%. Такий же принцип розрахунку вартостей деталей, застосовується до Автомобілів (не залежно від віку) з пробігом, що в двічі перевищує нормативний; до Авто з корозійними руйнуваннями…
 • Страхова Виплата за полісом ОСЦПВ має здійснюватися в строк не пізніше 90 днів.
  Тобто, навіть за всіх інших позитивних для Вас умов, Ви можете чекати на виплату до 3 міс.
 • Поліс ОСЦПВ покриває лише 130 000грн. збитку завданого майну / авто.
  На сьогодні це – 5200$. Чого може бути замало при значних пошкодженнях. І якщо у винуватця ДТП немає полісу ДЦВ (додаткового покриття) то суму збитку, понад ліміт, Ви змушені будете витребовувати безпосередньо з винуватця ДТП.
 • Полісом ОСЦПВ не компенсується втрата товарної вартості Авто.
  Вартість Авто до аварії і після – зовсім різна (особливо, що стосується нових Автомобілів). І ця втрата товарної вартості Автоцивілкою не відшкодовується.

 

Поради, які допоможуть уникнути неприємностей при отриманні страхового відшкодування за полісом ОСЦПВ:

 • придбавати поліс ОСЦПВ в надійних, фінансово стабільних СК
 • придбавати Автоцивілку в Страхових Компаній, які є учасниками системи прямого врегулювання збитків
 • додатково до полісу ОСЦПВ придбавати поліс ДЦВ (збільшити ліміт покриття збитків).
 • зберігати власне Авто в належному стані (відремонтованим та без значних корозій).
 • у випадку ДТП чітко дотримуватись необхідних дій: поліція / європротокол; заява в СК на протязі 3 роб. діб.
 • оформити КАСКО (як мінімум від крадіжки, тоталу та значних пошкоджень, це буде надійним захистом від неприємностей та буде коштувати біля 2% від вартості ТЗ).